Kā darbojas frakcionētā fototermolīze - kam šī lāzera procedūra ir kontrindicēta?

frakcionēta termolīze ādai ap acīm

Frakcionētā fototermolīze ir lāzera atjaunošanas metode, izmantojot oglekļa dioksīda lāzera staru punktu iedarbību uz ādu. To lieto, lai novērstu grumbas, strijas, strijas un zīmes no enkuriem un pūtītēm. Desmit gadu prakse ir parādījusi šīs metodes augsto efektivitāti un drošību.

Frakcionētās fototermolīzes priekšrocības

Daļējai fototermolīzei ir vairākas neapšaubāmas priekšrocības salīdzinājumā ar daudzām citām ādas veselības uzlabošanas metodēm:

 • drošība un minimālas blakusparādības;
 • neinvazivitāte, nespēja saslimt ar vīrusu hepatītu, HIV infekciju un citām slimībām, ko pārnēsā caur asinīm un ķermeņa šķidrumiem;
 • vienkārša tehnika;
 • ērtības pacientam;
 • spēja katram pacientam izvēlēties individuālu lāzera ekspozīcijas programmu;
 • mērķtiecīga vietēja ādas defektu, piemēram, rētu, ārstēšana;
 • nesāpīgums;
 • spēja lietot cilvēkiem ar jebkuru ādas fototipu;
 • efektivitāte jebkura vecuma pacientiem, sākot no 16 gadiem;
 • īss atveseļošanās periods.

Darbības princips

Viens no kosmetoloģijas izaicinājumiem ir izveidot efektīvu un drošu procedūru, kas ir minimāli invazīva un ko papildina ātra atveseļošanās. Daļēja fototermolīze tika ierosināta 2004. gadā. Metode ietver atsevišķu augstas temperatūras zonu (mikrotermiskas) izveidošanu, atdalītas ar neskartām zonām. Pateicoties šīm neapstrādātām vietām, pēc iedarbības ar lāzeru epitēlijs tiek ātri atjaunots.

Pēc klīniskajiem pētījumiem tika konstatēts, ka 3 mēnešus pēc frakcionētās fototermolīzes procedūras trešdaļai pacientu samazinājās grumbas ap acīm, un pusei pacientu uzlabojās apakšdelmu ādas stāvoklis. Mikrotermālās zonas dermā atradās 0, 4 mm dziļumā, to diametrs bija 0, 1 mm, un attālums starp tām bija 0, 25 mm.

Pēc tam tika uzlabotas frakcionētās fototermolīzes ierīces, kas ārstiem ļāva mainīt lāzera enerģiju un mikrotermālo zonu raksturojumu. Tas ļāva izmantot frakcionētu lāzera atjaunošanas procedūru, lai sasniegtu dažādus kosmētiskos uzdevumus.

Lai saprastu, kas tas ir, nepieciešams iedomāties frakcionētās fototermolīzes darbības mehānismu. Manipulācijai tiek izmantoti ļoti mazi, precīzi virzīti (frakcionēti) lāzera starojuma stari. Tie izraisa mikroskopiskus bojājumus apstrādājamiem audiem.

Ar frakcionētu lāzera apstarošanu paaugstinās vietējo epidermas un dermas zonu temperatūra, kas noved pie intracelulārā ūdens sildīšanas un šūnu iznīcināšanas. Tas aktivizē reģeneratīvos procesus, stimulē kolagēna sintēzi un jaunu epitēlija šūnu veidošanos. Kolagēna veidošanos papildina ilgtermiņa ietekme palielināta ādas blīvuma un grumbu izlīdzināšanas veidā.

Molekulārā līmenī izmaiņas ietver siltuma šoka olbaltumvielu parādīšanos, pārveidojot augšanas faktorus, hialuronskābi un citas vielas, kas paātrina bojāto kolagēna zonu izvadīšanu no šūnas un jaunu kolagēna molekulu veidošanos. Virspusējā ādas slāņa atjaunošana notiek 2 dienu laikā pēc iedarbības. Iznīcinātās šūnas pilnībā atslāņojas no virsmas pēc 2 nedēļām.

Frakcijās tiek aktivizēti intensīvi atjaunošanās procesi, jo ādas audu spēja atjaunoties ir ļoti augsta. Punkta efekts nodrošina pietiekamu daudzumu veselīgu šūnu, kas kalpo kā jaunu epitēlija šūnu avots.

Ar frakcionētu fototermolīzi jeb fraxel terapiju izvairās no hipopigmentētu plankumu veidošanās cilvēkiem ar tumšu ādu, jo tas neizraisa melanocītu - pigmenta šūnu iznīcināšanu. Lāzera iedarbībā melanīna pigments tiek pārdalīts, kas izlīdzina sejas krāsu.

frakcionētā lāzera darbības princips

Kādu efektu gaidīt

Lai jūsu dvēsele būtu pilnīgi mierīga, izlasiet pārskatus par tiem, kuri jau ir izmantojuši šo procedūru: prieks, apbrīna un pilnīgs gandarījums par pašu procedūru un tās rezultātiem. Salīdzinoši nesāpīga, ātra, kurai nav nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās un ilgs rehabilitācijas periods, daļēja sejas atjaunošana sniegs jums mirdzošas jaunības un veselīgas ādas prieku:

 • atbrīvos jūs no rētām, zirnekļa vēnām, strijas uz sejas;
 • sašaurina poras;
 • izbalēs sejas ādu no pigmentācijas;
 • savilks ļenganu ādu, padarīs to elastīgāku un elastīgāku, jo lāzera ietekmē ādas šūnās tiks sintezēts elastīns un kolagēns;
 • izlīdzināt grumbas;
 • neatstās "vārnu kāju" pēdas;
 • uzlabos sejas krāsu;
 • saasinās sejas kontūru.

Efekts būs redzams nedēļas laikā pēc pirmās procedūras. Lai to nostiprinātu un turpinātu strādāt ar savu jaunatni, ieteicams vadīt vairākas sesijas: to biežumu un regularitāti noteiks un ieteiks ārsts.

Procedūras veidi

Kosmetoloģijā tiek izmantoti divu veidu frakcionētā fototermolīze - ablatīvā un neabilitatīvā.

Neapstrādājamā frakcionētā fototermolīze

Gadījumos, kad nepieciešama efektīva iedarbība bez intensīviem bojājumiem un ilga atveseļošanās perioda, tiek izmantota neablatīva frakcionēta fototermolīze. To veiksmīgi izmanto, lai izlīdzinātu grumbas, celtu, uzlabotu izskatu, likvidētu rētas un vecuma plankumus. Šajā procedūrā tiek izmantots erbija lāzers, kas iekļūst epidermā un to nesabojā. Cits starojuma veids, ko izmanto nablējošās frakcionēšanas procedūrā, ir tūļa lāzers ar viļņa garumu 1, 93 nm.

Klīniskie pētījumi ir parādījuši izcilu procedūras efektu pūtītes rētu likvidēšanai. Tika izmantota frakcionēta fototermolīze ar erbija lāzeru ar viļņa garumu 1, 54 nm. Sešus mēnešus pēc procedūras ievērojams uzlabojums tika novērots 83-98% pacientu atkarībā no ādas cicatricial izmaiņu smaguma pakāpes.

Vecuma plankumu ārstēšanai bieži tiek izmantota ablatīva frakcionēta fototermolīze. Turklāt tas ļauj novērst hipopigmentācijas zonas, izraisot melanīna pigmenta pārdali ādā.

Non-ablatīvai frakcionētai fototermolīzei ir ilgstošs efekts. Tātad ādas stāvoklis pēc pūtītes ārstēšanas 2 gadus pēc 4 sesijām nepārtraukti uzlabojas. Strijas ārstēšanu papildina ne tikai pašu striju noņemšana, bet arī apkārtējo audu elastības palielināšanās. Ne ablatīvā frakcionētā sejas fototermolīze izraisa ievērojamu pieres un kakla grumbu samazināšanos vismaz 3 mēnešus pēc iedarbības.

Nevēlamās blakusparādības pēc frakcionētas fototermolīzes rodas 5% pacientu. Tie ietver apsārtumu vai pigmentāciju apstrādātajā zonā. Daudz retāk ir herpes infekcijas un pūtītes saasināšanās. Tomēr šīs parādības drīz izzudīs. Nav ziņots par ilgtermiņa negatīvām sekām.

Tūlīt pēc procedūras dažiem pacientiem ir neliela sāpīgums un palielināta apstrādātās vietas jutība, taču arī šīs parādības ir īslaicīgas.

Tādējādi frakcionēta lāzera ne-ablatīvā terapija ir efektīva metode atrofisku rētu, pūtītes un nelielu rētu, pigmentācijas traucējumu likvidēšanai. Procedūru ļoti reti pavada blakusparādības, un tās iedarbība ilgst ilgu laiku.

frakcionētās atjaunošanas procedūras blakusparādība

Ablatīvā fototermolīze

Salīdzinot ar tradicionālajām ablācijas metodēm, ablatīvā frakcionētā fototermolīze tiek papildināta ar īsāku atveseļošanās periodu ar tādu pašu efektivitāti.

Tehnika tiek izmantota kopš 2007. gada, kad, izmantojot CO2 lāzera piemēru, tika parādīta fotorejaunināšanas efektivitāte. Lāzera stars rada ādas bojājuma vietas iepriekš noteiktā dziļumā, ko papildina virspusējo ādas šūnu olbaltumvielu iznīcināšana un koagulācija (locīšana). Jauns kolagēns veidojas vismaz 3 mēnešu laikā pēc iedarbības, salīdzinot ar 1 mēnesi attiecībā uz neabloķējošu paņēmienu.

Ierīču izmantošana ar CO2 lāzera (viļņa garums 10, 6 nm) vai erbija lāzera (viļņa garums 2, 79 vai 2, 94 nm) iedarbību stiprina ādu, noņem dziļas grumbas un noņem rētas un rētas, kā arī vecuma plankumus.

Lielāka viļņa garuma dēļ oglekļa dioksīda lāzers iekļūst dziļākajos ādas slāņos un spēj tikt galā ar izteiktiem kosmētikas defektiem. Erbija lāzerim ar mazāku viļņa garumu ir seklāka un daudz ātrāka iedarbība, kuras dēļ augstās temperatūras zona praktiski netiek izplatīta apkārtējos audos. Tam pievienots mīkstāks un drošāks efekts.

Labi rezultāti ir iegūti deguna audu - rinofīmas slimību ārstēšanā, izmantojot šo tehniku. Slimību papildina deguna ādas apsārtums un sabiezējums, kas izraisa pacienta nepievilcīgu izskatu. Pēc 3 mēnešiem pēc procedūras efekts tiek novērots 69% pacientu, kamēr rētas vai pigmentācija neveidojas, un infekcijas komplikācijas nenotiek.

Salīdzinot ar neabilitējošu frakcionētu fototermolīzi, sesijas laikā un tūlīt pēc tās ablācija ir nedaudz sāpīgāka. Diskomforts ir biežāk sastopams, lietojot erbija lāzeru. 2 nedēļas pacienti apstrādātajā zonā paliek sarkani un pietūkuši. Šie efekti vairāk raksturīgi CO2 lāzerim.

Nabalatīvā frakcionētā tehnika piesaista pacientus ar ātru atveseļošanos un ar minimālām blakusparādībām. Tomēr ablatīvā fototermolīze ir efektīvāka un drošāka nekā parastā lāzera ablācija. To galvenokārt izmanto, lai noņemtu dziļas grumbas, rētas un rētas.

pirms un pēc frakcionētas atjaunošanas procedūrasfranking atjaunošanās efekts

Indikācijas un kontrindikācijas

Procedūra tiek izmantota daudzām kosmētiskām problēmām:

 • pigmentācijas traucējumi (plankumi, arī senili un veidojas saules ietekmē);
 • ādas novecošanās pazīmes;
 • dziļas grumbas;
 • frakcionēta plakstiņu fototermolīze, novēršot smalkas grumbas uz tām;
 • paplašinātas poras;
 • pūtītes sekas;
 • strijas un rētas;
 • izmaiņas jutīgās vietās (birste, dekoltē, plakstiņi).

Procedūru nevar veikt visiem cilvēkiem. Frakciju termolīzei ir absolūtas kontrindikācijas, kurās jāizvēlas citas kosmētikas metodes:

 • narkotiku lietošana - A vitamīna prekursori (retinoīdi);
 • esošās rupjās keloīdu rētas, piemēram, pēc operācijām vai apdegumiem, kas norāda uz sliktu ādas atjaunošanos;
 • grūtniecība un zīdīšana;
 • epilepsija;
 • akūtas infekcijas (elpošanas ceļu slimības, tonsilīta saasināšanās, holecistīts vai pielonefrīts, perorāla kandidoze, herpes infekcija akūtā stadijā un citas);
 • ilgstoša glikokortikoīdu uzņemšana iekšpusē, citostatiskie līdzekļi, imūnsupresanti, antibiotikas;
 • jebkura orgāna ļaundabīgi audzēji;
 • psoriāzes saasināšanās.

Procedūras veikšana uz šo apstākļu fona notiek ar lēnu atveseļošanos, vecuma plankumu un rētu veidošanos un sekundāras infekcijas pievienošanu.

Dažos apstākļos manipulācijas tiek atliktas, bet pēc atveseļošanās paasinājums samazinās vai var veikt dažus piesardzības pasākumus:

 • dermatīts ierosinātās iejaukšanās zonā;
 • nepanesība pret vietējas anestēzijas zālēm vai citiem sāpju mazinošiem līdzekļiem (novokaīns, lidokains, trimekains, ultrakains un citi);
 • hroniska nieru mazspēja, smaga hipotireoze (samazināta vairogdziedzera funkcija), smags cukura diabēts;
 • vairāki moli un kārpas lāzera pielietošanas jomā;
 • iepriekšējās atjaunošanās procedūras dermas (3 mēneši) vai epidermas līmenī (10 dienas pirms iejaukšanās);
 • autoimūnas slimības - sistēmiskā sarkanā vilkēde, sklerodermija, dermatomiozīts;
 • HIV infekcija, B un C hepatīts;
 • neiespējama rūpīga ādas kopšana atveseļošanās periodā.

Kā notiek procedūra

2 nedēļas pirms frakcionētās fototermolīzes ir jāpārtrauc lietot produktus, kas bojā ādu, piemēram, skrubjus un mizas. Ir īslaicīgi jāpārtrauc lietot ārējos preparātus, kas satur šādas vielas:

 • retinols;
 • salicilskābe;
 • glikolskābe.
Fototermolīze ir laba alternatīva ķirurģiskai sejas atjaunošanai un lāzera seguma atjaunošanai. Procedūru var veikt tikai kosmetologs.

Pirmkārt, speciālists notīra pacienta ādas virsmu ar kokvilnas spilventiņu un uzklāj anestēzijas krēmu, kas satur vietēju anestēziju. Pēc anestēzijas aparāta bīdīšanai atvieglo ziedi.

Tad problemātiskās vietas ārstēšana sākas ar īpašas sprauslas palīdzību. Pateicoties anestēzijai un atdzesēta gaisa plūsmai, kas tiek piegādāta apstrādes zonai, process ir pilnīgi nesāpīgs. Tās laikā ir jūtama tikai vāja tirpšanas sajūta. Ārsts apstrādā ādu ar kustībām režģa veidā līdz 2 cm platībā2. . .

Sesijas laiks ir atkarīgs no apstrādātās zonas platības un ir apmēram 30 minūtes. Strijas uz gurniem un vēdera dziedēšana var ilgt 40 minūtes.

Sākotnējā Fraxel aparāta procedūrai ir 4 galvenie režīmi ar dažādiem lāzera iespiešanās dziļumiem:

 • Smalks (maigs) - maigs virsmas efekts, kas ideāli piemērots plakstiņu, piena dziedzeru un citu jutīgu zonu ādas apstrādei.
 • Remonts (atjaunošana) - ietekme uz dziļiem dermas slāņiem, kas izraisa ādas iekšējā slāņa atjaunošanu. Vislabāk, lai noņemtu dziļas grumbas, rētas, zirnekļa vēnas, paplašinātas poras.
 • Atjaunot (atjaunošana, atjaunošana) - visizplatītākā tehnika, kas ļauj noņemt seklās grumbas, atbrīvoties no novecošanās pazīmēm, mazām rētām pēc pūtītēm.
 • Restore Dual ir fototermolīzes procedūra, kurā tiek izmantoti gan erbija, gan tulija lāzeri, kas ir drošāka. Izmanto visām fraxel terapijas indikācijām.

Lai iegūtu vislabāko efektu, parasti ar 1 mēneša intervālu ir nepieciešamas 3 līdz 8 procedūras. Sesiju skaitu nosaka ārsts. Tas ir atkarīgs no bojājuma smaguma un apstrādājamās platības.

frakcionētas atjaunošanās rezultātsfrakcionēta plakstiņa atjaunošana

Atveseļošanās periods

Tūlīt pēc iedarbības kosmetologs atdzesē ādu un uzklāj tai mitrinošu līdzekli, pēc tam sīki izskaidro apstrādātās vietas kopšanas iezīmes.

Pirmās 5 dienas nevajadzētu gulēt uz vēdera. Trīs reizes dienā uzklājiet mitrinātāju uz apstrādāto vietu. 2 nedēļas pēc fototermolīzes nelietojiet iepriekšminētos produktus, kuru pamatā ir retinols, salicilskābe un glikolskābes.

2 mēnešus ieteicams izvairīties no tiešiem saules stariem. Dodoties ārā, jums jālieto sauļošanās krēms ar SPF 30-50 un atkārtoti jālieto pēc katrām 2 stundām, atrodoties ārā.

Kursa laikā un atveseļošanās periodā ieteicams atmest smēķēšanu, jo tabakas dūmu sastāvdaļas palēnina atveseļošanos un pasliktina fototermolīzes efektu.

Pēc procedūras dažiem pacientiem āda ir nedaudz apsārtusi un pietūkuši. Šis efekts parasti ilgst 1-3 dienas. Kad apsārtums pazūd, ieteicams atgriezties pie ārsta iecelšanas, lai novērtētu terapijas pirmo efektu.

Dedzinoša sajūta var traucēt pacientam 2-3 dienas. Jūs to varat atbrīvot ar aukstām kompresēm.

Tūska ir lāzera normālas darbības izpausme dermā. Tas notiek tūlīt pēc sesijas un maksimālo smagumu sasniedz dienā. Tūska ir izteiktāka, ārstējot plakstiņus un zonu ap acīm. Pēc 2-3 dienām šis simptoms pazūd pats par sevi.

Dažos gadījumos pēc ārstēšanas āda kļūst miecēta, kas izzūd pēc 2 nedēļām. Nedēļas laikā var sagādāt grūtības sausums un sasprindzinājuma sajūta, kas tiek novērsta ar mitrinātāja palīdzību.

Pareizi apstrādājot ādu un ievērojot visus ieteikumus par tās kopšanu, blakusparādības pilnībā izzūd pēc 2 nedēļām.

Ja ir veikts pilns ārstēšanas kurss, fototermolīzes efekts ilgst vismaz 3 gadus.

frakcionētās atjaunošanas procedūras ietekme

Lāzera frakcionētā fototermolīze tiek veikta, lai atjaunotu, novērstu grumbas, pigmentāciju, strijas un rētas. Tas ir drošāks par parasto lāzera iejaukšanos, bet ne mazāk efektīvs. Rehabilitācijas periods ir īss, un tam nav pievienotas smagas blakusparādības. Frakcionēta fototermolīze ir ieteicama visiem pacientiem, kuri vēlas uzlabot ādas izskatu un saglabāt jaunību.