Fraxel lāzera atjaunošana

Pirms desmit gadiem amerikāņu zinātnieki ārstiem un kosmetologiem prezentēja jaunu attīstību - Fraxel lāzeru sejas attīrīšanai un ādas atjaunošanai. Tehnoloģija izrādījās noderīga, pieradusi, taču īpašu vārdu tai neizdomāja - skaistumkopšanas salonu cenās un ikdienas dzīvē frakcionētās atjaunošanās procedūra tagad tiek dēvēta par Fraxel.

Kas ir Fraxel lāzera atjaunošana

Fraxel tehnoloģija tiek izmantota sejas un ķermeņa pīlingam (fototermolīzei). Pats par sevi ādas atjaunošana ar lāzera gaismu ir sen izveidota aparatūras tehnika, kas tiek izmantota visur. Fraksela atklājums ir tāds, ka pats starojums ierīcēs netiek piegādāts nepārtrauktā plūsmā, piemēram, piemēram, CO2 lāzeros. Zinātnieki ir izdomājuši sadalīt gaismas plūsmu un pārvērst to par ļoti plānu, dažādu garumu staru kūli. Ārsts, kurš strādā ar instalāciju, var pielāgot to iekļūšanas dziļumu - tas var būt 0, 3 mm vai 1, 9 mm - atkarībā no tā, kāda problēma pacientam radās. Apstarošana ar punktu lāzeru ir izdevīga, jo tā palīdz augt jaunām šūnām. Apstrādājot problemātisko zonu ar ultrafināliem stariem, tiek veidotas tā sauktās mikrotermālās apstrādes zonas (ādas laukumi ne vairāk kā 1 mm attālumā), atstarpes praktiski nav.Kad katrā šādā mikrofrakcijā vielmaiņa sāk intensīvāk plūst, ir dabiski, ka visa apstrādātā zona ātrāk atjaunosies.

Jaunākā attīstība, 4. paaudzes Fraxel, darbojas arī uz ādas augšējo slāni - šo tehnoloģiju sauc par ablatīvā seguma atjaunošanu (atšķirībā no neabējošā, ko veic ar cita veida lāzeriem). Problēmu zonās - kur ir grumbas, rētas, pūtītes, vecuma plankumi - augšējā slāņa šūnas ir novecojušas vai bojātas. Kad tos izdedzina neliela garuma stari, bojātā vieta tiek atjaunota, bet ar jaunām un veselām šūnām. Tāpēc āda pēc lāzera procedūras kļūst tīrāka un gaišāka, izzūd pigmenta plankumi, uzsūcas rētas un strijas (strijas).

Fraxel tehnoloģija nepalīdzēs pilnībā atbrīvoties no grumbām, īpaši dziļām - būs iespējams izlīdzināt tikai smalkās acis ap acīm vai lūpām.

Kad nepieciešama Fraxel atjaunošanās

Lāzera pīlings, izmantojot Fraxel tehnoloģiju, ir ieteicams sievietēm un vīriešiem vecumā no 30 līdz 50 gadiem, kuri jau ir atzīmējuši ar vecumu saistītas izmaiņas:

 • āda ir zaudējusi tonusu, kļuvusi ļengana;
 • poras ir palielinātas, sejas krāsa ir pasliktinājusies - āda ir kļuvusi pelēka, piezemēta;
 • āda ir nevienmērīga, ir redzamas rētas, pūtītes pēdas;
 • ir parādījušies vecuma plankumi;
 • parādījās grumbas.

Ar lāzeru ir atļauts apstrādāt gandrīz visas zonas: seju, kaklu, dekoltē, rokas, rokas, kājas, muguru.

kā frakcionētais lāzers ietekmē ādas slāņus

Kontrindikācijas lietošanai

Lāzera pīlings ir kontrindicēts grūtniecēm un sievietēm zīdīšanas laikā, kā arī cilvēkiem ar vēzi. Procedūra būs jāatliek tiem, kuriem ir vīrusu un infekcijas slimību saasināšanās. Jebkurām ādas slimībām (psoriāze, dermatīts, herpes) un mehāniskiem bojājumiem zonā, kas būs jāārstē ar lāzeru, pīlings arī netiek veikts - līdz pacients ir pilnībā atveseļojies.

Relatīvās kontrindikācijas - ādas attīrīšanas procedūras, kas veiktas vēlāk nekā 3 mēnešus pirms Fraxel. Šajā gadījumā lāzera pīlinga iespēja jāpārbauda pie kosmetologa. Jums arī jābrīdina ārsts par alerģiju pret sāpju zālēm.

Fraxel lāzeru tipi - tabula

Lāzera tips Erbijs Erbijs un tulijs Erbijs Daļējs CO2 lāzers
Kādu procedūru var veikt Daļēja fototermolīze
(ādas pārveidošana)
Fototermolīze bez ablācijas Virspusēja frakcionēta fototermolīze
(ādas pārveidošana)
Daļējas ablācijas atjaunošana
Darbības princips Ar minimālu mikrotermiskās apstrādes zonas platību tiek apstrādāti visi ādas slāņi. Staru iespiešanās dziļumu regulē automātiski - ar ierīces skenēšanas sistēmu. Āda tiek apstrādāta ar dažāda garuma stariem: tūlija lāzers iedarbojas uz epidermu, iznīcinot vecās šūnas, erbija lāzers - uz dziļiem dermas slāņiem. Īsviļņu gaismas viļņi iedarbojas uz dermas retikulāro slāni, kur atrodas kolagēna sastatnes. Apstarošana palīdz atjaunot šo sistēmu. Intensīvā gaisma izdedzina ādas augšējā slāņa mikrozonas, tad to vietā veidojas jaunas un veselīgas šūnas.
Viļņa garums (nm) 1550. gads 1550. gads (erbijam), 1927. gads (tulijam) 1420. gads 10 600
Iespiešanās dziļums (mm) Līdz 1. 4 Līdz 1, 92 Līdz 0, 65 Līdz 1, 6
Pieraksts Ādas atjaunošana pēc apdegumiem, rētām, pūtītēm, fotoatjaunošana, vecuma grumbu ārstēšana Ārstēšana pēc pūtītēm, rētu, rētu un vecuma plankumu noņemšana, grumbu mazināšana Defektu novēršana uz plānas un jutīgas ādas - grumbas uz plakstiņiem vai strijas uz piena dziedzeriem Grumbu, rētu, striju ārstēšana, vecuma plankumu un ādas dishromijas (krāsas maiņas) pazīmju noņemšana, poru samazināšanās
sejas atjaunošana ar frakcionētu lāzeru

Kādas ir Fraxel lāzera atjaunošanas priekšrocības un trūkumi

Daļējas atjaunošanās trūkums kopumā ir tikai viens - augstas izmaksas.Daudzi pacienti - no tiem, kas to ir mēģinājuši - uzskata procedūras cenu par nepamatotu un saka, ka lāzera atjaunošanas kursu var pabeigt par mazāk naudas.

No Fraxel plusi:

 • procedūra ir universāla, piemērota jebkura veida ādai;
 • ir vismaz kontrindikāciju skaits;
 • komplikāciju iespējamība ir zema;
 • āda ātri atjaunojas;
 • rezultāts ilgst līdz vairākiem gadiem.
kā lāzers ietekmē ādu

Gatavošanās fraxel procedūrai

Gatavošanās procedūrai sākas apmēram pēc sešiem mēnešiem - ar atteikumu lietot noteiktus medikamentus. Mums kādu laiku būs jāpārtrauc lietot zāles, kas atšķaida asinis, kuras gandrīz katra otrā sieviete dzer pēc trīsdesmit. Ierobežojiet saules iedarbību, uz brīdi atsakieties no sauļošanās gultām - nelieli upuri vēlāk palīdzēs izvairīties no lielām problēmām. Ejot ārā, pat mākoņainā dienā, valkājiet sauļošanās krēmu. Lai izturētu šādas grūtības, līdz noteiktajai dienai būs nepieciešamas apmēram 3-4 nedēļas.

Divu nedēļu laikā ieteicams pāriet uz maigu ādas kopšanu, atteikties no mājas un ķīmiskās pīlinges, celšanas, injekcijām (tie ir vispārīgi ieteikumi, un ir pieļaujami noteikta veida procedūras, par to jākonsultējas ar dermatologu kosmetologu).

X dienā atmest kosmētiku un kontaktlēcas un mēģināt nedzert daudz šķidruma - lai pēc tam nebūtu stipra pietūkuma. Pusdienas varat ieturēt 1–2 stundas pirms salona apmeklēšanas.

kā notiek lāzera atjaunošanas procedūra

Ko darīs salonā

Ārsts ādu apstrādā ar antiseptisku līdzekli, lieto anestēzijas līdzekli - parasti ziedi vai želeju ar lidokainu. Virsū tiek uzklāts kontaktgēla slānis - tas ir nepieciešams, lai sensors vieglāk slīdētu pa ādu (jaunākās paaudzes Fraxel Dual lāzerim gēls vairs nav vajadzīgs). Ārstēšanas shēma izvēlētajai vietai ir sava veida siets - tas ir, ārsts vada sprauslu pa taisnām līnijām vienā virzienā, tad otrā virzienā. Pielikumi var būt 7x7 mm un 15x15 mm lieli, tāpēc vienā piegājienā apgaismotais laukums ir 0, 5-2 cm2.

Sejas un kakla apstrāde prasa apmēram 30 minūtes, rokas - 10 minūtes un kuņģis, krūtis, gurni līdz 40 minūtēm. Anestēzijas laikā pacients nejūt sāpes, tikai nelielu dedzinošu un tirpšanas sajūtu. Pēc procedūras var rasties nepatīkamas sajūtas.Depanthenola ziede palīdz mazināt sāpīgas sajūtas un paātrināt ādas dziedināšanu.. . . Tomēr ārsts parasti sniedz visus ieteikumus par aprūpi pirmajās dienās pēc procedūras.

Cik procedūras būs nepieciešamas

Pat pēc vienas procedūras āda nedaudz izgaismosies un izlīdzināsies. Ārstēšanas kurss parasti ilgst līdz sešiem mēnešiem: lai redzams rezultāts, jums jāiziet 3-4 lāzera atjaunošanas sesijas ar 1-1, 5 mēnešu pārtraukumu.

kā mainās āda pēc lāzera atjaunošanas

Kādu efektu var sagaidīt

2-3 dienas pēc procedūras edēma mazinās, bojātās šūnas tiek atjaunotas - nav pamanāmas apdegumu vai apsārtuma pēdas. Uz ādas parādās viegls matēts iedegums, sejas krāsa izlīdzinās.Bet ir vajadzīgs laiks, lai šūnas atjaunotos.Aptuveni mēnesi pēc pirmās procedūras būs pamanāms, kā sejas ovāls ir savilkts, asinsvadu tīkls kļuvis mazāks un vecuma plankumi ir izgaismoti. Pēc vēl 3-4 mēnešiem kolagēna karkass tiek atjaunots - izlīdzinās grumbas, palielinās ādas tonis un sieviete jau izskatās 5 vai pat 10 gadus jaunāka.

Cik ilgi rezultāts saglabājas

Nav iespējams precīzi aprēķināt, cik ilgi Fraxel lāzera terapijas efekts turpināsies, bet tas noteikti ilgs vairāk nekā mēnesi vai gadu. Fraxel atjauno ādas jaunību, bet neatceļ novecošanas likumus, ģenētiku un hormonālo traucējumu risku. Rezultātu var pagarināt tikai ar kompetentu ādas kopšanu un visu ārsta ieteikumu ievērošanu.

Iespējamās komplikācijas, kā no tām izvairīties

Saskaņā ar klīniskajiem pētījumiem pēc Fraxel lāzera atjaunošanas ir iespējamas šādas komplikācijas:

 • pūtītes (pūtītes) izpausme;
 • sejas herpes izpausme;
 • hiperpigmentācija pēc iekaisuma;
 • ilgstoša (vairāk nekā 4 dienas) eritēma;
 • ilgstoša (vairāk nekā 2 dienas) tūska.

Nevajadzētu baidīties par rētu parādīšanos un keloīdu izplatīšanos, audzēja veidošanos lāzera iedarbības zonā.10 gadu pastāvēšanas laikā nav identificēts neviens šāds gadījums.

Komplikācijas ir iespējamas pat tad, ja ārsts pilnībā ievēro tehnoloģiju. Tas, vai tie rodas vai nē, drīzāk ir atkarīgs no pacienta veselības un individuālās reakcijas uz procedūru. Protams, pirms apmeklējat salonu, jums vajadzētu uzzināt, vai jums ir kontrindikācijas, un pēc tam rūpīgi jāapsver speciālista izvēle un vieta, kur jums tiks veikta lāzera seguma atjaunošana. Atveseļošanās laikā no kopjošās kosmētikas jāizslēdz losjoni, kas satur alkoholu. Ķīmiskais pīlings vai dermabrāzija nav ieteicama divas nedēļas pēc lāzera seguma atjaunošanas.

Frakcionētā fototermolīze kļūst ļoti populāra. Ak, tas noved pie tā, ka daudzi saloni maldina klientus un veic viltotu ierīču fototermolīzi. Lielākā daļa negatīvo atsauksmju par šo atjaunošanās metodi ir rezultāts apšaubāmas kvalitātes viltotu metožu izmantošanai. Pieprasiet uzrādīt dokumentāciju un sertifikātus par izmantoto ierīci un atcerieties, ka oriģināls aprīkojums nav lēts, un mazie saloni bieži nevar atļauties iegādāties reālu aprīkojumu.

tūska pēc frakcionētas atjaunošanās

Rehabilitācijas periods ilgst 1-3 dienas, tūska un apsārtums šajā laikā ir norma.

Rehabilitācijas periods

Pirmajās stundās pēc procedūras anestēzija atkāpsies, un jūs jutīsit, kā seja uzbriest. Auksti kompreses ar ledu palīdzēs mazināt pietūkumu un mazināt sāpes (tikai ledus gabaliņus jāiesaiņo dvielī vai kokvilnas salvetē). Novērst jebkādu mehānisku triecienu (vīrieši nevar skūties tajā pašā dienā, tikai pēc 2-3 dienām).

Seja vairāk vai mazāk veselīgu izskatu iegūst 2-3 dienas pēc procedūras, tāpēc pieredzējušām sievietēm ieteicams apmeklēt salonu piektdienas vakarā - tāpēc nedēļas nogalē jūs varat atgūties, un pirmdien jūs varat veikt kosmētiku un doties uz darbu.

Kamēr āda dziedē, tā var atslāņoties, tāpēc noteikti izmantojiet mitrinātāju - vienkārši konsultējieties ar savu ārstu par to, kurš no tiem. Jūs varat mazgāties dušā, bet ne karsti - silti. Uz dažām dienām jāatsakās no pirtīm un saunām, pat no vannas.

Arī fiziskās aktivitātes pirmajās trīs dienās pēc salona apmeklējuma nedos nekādu labumu, tāpēc kādu laiku būs jāievēro mierīgs un izmērīts režīms.

izmantojot sauļošanās cepuri pēc frakcionētas atjaunošanās

Slavinošo rezultātu plūsmā par Fraxel kaut kā tiek zaudēti to sieviešu amati, kuras cietušas no šīs procedūras. Apsveriet to, pirms gulējat uz dīvāna salonā. Atcerieties: neviena lāzera kosmētiskā procedūra netiek veikta bez iepriekšējas medicīniskas pārbaudes un dermatologa apstiprinājuma.