Ādas kopšana pret novecošanos

Iespaidīgākos rezultātus sejas, kakla un dekoltē zonas ādas atjaunošanā var sasniegt ar profesionālām kosmētiskām procedūrām. Piedāvājam saprast, kā tās darbojas, kam tās ir ieteicamas un kas tieši jādara, lai saglabātu jaunību.

sievietes āda pēc 40 gadiem

Svarīgi: pretnovecošanas procedūrām vajadzētu uzticēties tikai speciālistam - kvalificētam kosmetologam specializētā klīnikā. Tikai šajā gadījumā jūs varat būt pārliecināti par rezultātu.

Kas notiek ar ādu ar vecumu

Jaunā āda ir gluda, maiga, elastīga un tvirta. Tam ir vienmērīgs nokrāsa un šķiet, ka tas spīd no iekšpuses. Sejai nepieciešama minimāla kopšana un tā izskatās labi jebkurā diennakts laikā – arī nākamajā rītā pēc vētrainas ballītes.

Bet laiks iet, un parādās pirmās novecošanās pazīmes: blāva sejas krāsa, pigmentācija, grumbas, krokas, ļenganums un elastības zudums. Šis process katram notiek dažādos ātrumos. Laba iedzimtība, veselīgs dzīvesveids, pastāvīga aizsardzība pret sauli un rūpīga personīgā aprūpe ļauj aizkavēt vecuma pazīmju parādīšanos.

Tagad ir pieņemts atšķirt divus novecošanas veidus. Hronovecošanos izraisa ģenētiski noteikti dabas procesi. Tos ietekmē daudzi faktori, sākot no akumulējošām šūnu mutācijām un beidzot ar hormonu sintēzes samazināšanos. Rezultātā šūnas atjaunojas lēnāk, samazinās ādas tvirtuma un elastības uzturēšanai nepieciešamo proteīnu ražošana, kā arī mitruma līmenis samazinās hialuronskābes deficīta dēļ. Mainās ne tikai āda: ar vecumu zemādas tauku slānis kļūst plānāks, un rodas gravitācijas ptoze.

Pagaidām nav burvju tabletes hronovecošanai, taču pareizais dzīvesveids ļauj pagarināt jaunību, tostarp jauneklīgu ādu. Pretnovecošanās kopšana arī ļauj aizkavēt vecuma pazīmju parādīšanos, atlikt tās uz vēlāku laiku.

Fotonovecošanās ir saistīta ar hronisku UV iedarbību. Saules stari iznīcina dermas šūnas un izraisa priekšlaicīgu ādas izbalēšanu. Šī iemesla dēļ atklātās ādas vietas noveco agrāk nekā slēgtās. Tie, kam patīk sauļoties pludmalē vai solārijā, kā arī tie, kas daudz laika pavada uz ielas, saskaras ar grumbu, pigmentācijas un jaunveidojumu parādīšanos agrāk nekā tiem, kuri pieraduši slēpties no saules. Lai pasargātu sevi no fotonovecošanās, jums rūpīgi jāaizsargā seja un ķermenis no saules gaismas iedarbības.

aizsardzība pret sauli saglabā jaunību

Fotobojājumu pazīmes parādās agrāk nekā ar vecumu saistītas izmaiņas. Abu novecošanās veidu izpausmes var būt līdzīgas, tās bieži viena otru papildina un saasina, taču ir katram variantam raksturīgas pazīmes:

Chronoaging Fotonovecošana
Krāsa Bāla, ar dzeltenīgu nokrāsu Nevienmērīgs, ar vecuma plankumiem, saules lentigo
Biezums Āda kļūst plānāka Āda kļūst biezāka un raupjāka
Asinsvadu izmaiņas Parasti nav Teleangiektāziju parādīšanās
Elastība Samazinās Samazinās
Elastība Samazinās Samazinās
grumbas Pārsvarā plāna virsma dziļas krokas
Sausums paceļas paceļas
Neoplazmas Var parādīties pieaugušā vecumā Var kļūt ļaundabīgs DNS šūnu bojājumu rezultātā
Vecums Izteiktas izpausmes ir pamanāmas pēc 50 gadiem Smagas izpausmes ir iespējamas jau 30 gadus

Tiek uzskatīts, ka līdz noteiktam brīdim āda var izturēt fotonovecošanos, pateicoties tās spējai atjaunoties. Taču ar gadiem organismam kļūst arvien grūtāk atgūties bez ārējas palīdzības. Fotobojājumu sekas uzkrājas, un ādas stāvoklis pasliktinās.

Fotonovecošanās ietekmē, pirmkārt, atvērtās zonas – seju, kaklu, dekoltē, rokas. Atkarībā no fototipa, dzīvesveida, ģenētikas un citiem faktoriem pirmās izmaiņu pazīmes var pamanīt jau pirms 30 gadu vecuma.

Kāpēc nepietiek ar aprūpi mājās

Nevar pārvērtēt priekšrocības, ko sniedz pašam veikta ādas pretnovecošanās kopšana. Galvenais, lai kopšana būtu pareiza – rūpīga, regulāra un atbilstoša organisma individuālajām vajadzībām. Ja ik pa laikam rūpējies par sevi vai izmantosi nepiemērotus līdzekļus, tad maz ticams, ka izdosies panākt vēlamo efektu. Un ikdienas uzturs, ādas mitrināšana, tonizēšana un attīrīšana, anti-age produktu lietošana un rūpīga attieksme var paildzināt jaunību.

ādas pretnovecošanās krēmi

Turklāt klīnikā ieteicams veikt pretnovecošanās procedūras. Lieta tāda, ka krēmi un serumi, pat visdārgākie un kvalitatīvākie, iedarbojas tikai uz augšējiem ādas slāņiem: epidermas barjera neļauj aktīvajām vielām iekļūt dziļāk. Tādējādi kosmētikas iedarbība ir ierobežota tikai ar epidermu. Ja izmaiņas skar dziļākas struktūras, tad talkā nāk profesionālas procedūras (pretnovecošanas pētījumi).

Pietiek aplūkot vecās fotogrāfijas, lai pamanītu, ka sievietes agrāk novecojušas daudz agrāk nekā tagad. Un iemesls ir ne tikai dzīves līmeņa uzlabošanā, bet arī tajā, ka mūsdienu meitenes vairāk uzmanības pievērš personīgajai aprūpei - gan mājās, gan profesionālajā jomā. Skaistumkopšanas industrija pēdējās desmitgadēs ir attīstījusies milzīgā ātrumā, un tagad ir daudz tehnoloģisku metožu, par kurām iepriekšējās paaudzes nevarēja pat sapņot.

Pirmkārt, tās ir injekciju procedūras, tā sauktās "skaistuma injekcijas". Ar injekciju palīdzību dermas dziļajos slāņos tiek ievadīti preparāti, kas kompensē hialuronskābes deficītu un stimulē dabiskos reģenerācijas un atjaunošanās procesus.

skaistuma injekcijas atjaunošanai
 • mezoterapija;
 • Biorevitalizācija;
 • Redermalizācija;
 • bioreparācija;
 • Plazmoliftings.

Varat arī atslābināt muskuļus, tādējādi atbrīvojoties no mīmikas grumbām (botulīna toksīna terapija), likvidēt lokālos tauku nogulsnes (lipolītiķi) un pat koriģēt sejas vaibstus (konturēšana), neizmantojot ķirurģisko plastisko ķirurģiju.

atjaunošanās efekts pēc ķirurģiskas plastiskās operācijas

Papildus injekciju procedūrām klīnikas piedāvā aparatūru. Viņiem ir nepieciešams dārgs augsto tehnoloģiju aprīkojums, lai sasniegtu rezultātus, kas mājās nav sasniedzami. Tās ir lāzerinstalācijas, ierīces fotoatjaunošanai, lāzera seguma atjaunošanai, radioviļņu liftingam vai fokusētai ultraskaņai.

fotoatjaunošanās ādai

Jāuzsver, ka optimālu efektu var panākt, apvienojot ikdienas aprūpi mājās ar profesionālu aprūpi. Kvalitatīvas kosmētikas ikdienas lietošana un profesionāla kopšana klīnikā nodrošinās jaunu, mirdzošu ādu jebkurā vecumā.

Kad sākt procedūru klīnikā

Nav vienota grafika visiem: absolūti visas aprūpes procedūras tiek izvēlētas individuāli. Cilvēki nenoveco pēc shēmas, dažas mīmikas krunciņas var parādīties 20 gadu vecumā, un kāds pat 40 gados priecājas par ādas gludumu. Jums jākoncentrējas tikai uz personiskajām īpašībām, nevis uz "vidējo temperatūru slimnīcā" un draudzeņu piemēru.

Ārstiem, kuri sniedz ieteikumus, zinot tikai pacienta vecumu, nevajadzētu uzticēties: tikai pēc iekšējās izmeklēšanas var izstrādāt ārstēšanas taktiku.

Tā kā ir grūti patstāvīgi novērtēt ādas stāvokli, ieteicams periodiski ierasties uz konsultāciju pie kosmetologa.

konsultācija ar kosmetologu

Profesionālis pamanīs nemanāmas vecuma pazīmes un laicīgi sniegs ieteikumus situācijas labošanai un novecošanās novēršanai. Dažos gadījumos pietiks ar mājas aprūpi, un, ja paša spēkiem problēmu atrisināt nav iespējams, ārsts ieteiks efektīvas kosmētiskās procedūras.

Gan terapeitiskās, gan profilaktiskās iejaukšanās jāveic stingri saskaņā ar indikācijām, pretējā gadījumā tās labākajā gadījumā būs bezjēdzīgas un pat kaitīgas. Piemēram, pildvielu ļaunprātīga izmantošana jaunā vecumā var izraisīt ādas izstiepšanos un grumbu parādīšanos pēc dažiem gadiem.

Pret:
Kompetents ārsts neuzliks nevajadzīgas procedūras un neatrunās pacientu no nelietderīgas iejaukšanās, piedāvājot efektīvāku alternatīvu. Tāpēc ir vērts veltīt laiku, lai atrastu kvalificētu ārstu, kuram uzticēsities un uzklausītu viņa ieteikumus.

Visefektīvākās pretnovecošanās procedūras

Atkal nav viena visiem piemērota risinājuma. Katra procedūra klīnikā būs noderīga un efektīva, ja tā būs pareizi izvēlēta. Un otrādi, jebkāda veida ietekme var būt bezjēdzīga, ja tā tiek izvēlēta nepareizi.

Visas procedūras jāveic laikā un saskaņā ar indikācijām. Nesteidzieties un sāciet cīņu pret novecošanu 20 gadu vecumā, piemēram, izejot biorevitalizācijas kursus – jauna āda no šādas iedarbības negūs gaidīto labumu. Hialuronskābei ir izcilas īpašības un tā dara brīnumus, taču, ja āda ir labi mitrināta, bez vītuma pazīmēm, fotobojājumiem, saules lentigo un paaugstināta sausuma, tad uz manāmiem rezultātiem nevajadzētu gaidīt.

redermalizācija jauniem pacientiem

Maziem pacientiem piemērotāks ir mezoterapijas vai redermalizācijas kurss. Bet lielākā vecumā, sausuma, grumbu, pigmentācijas un novājēšanas klātbūtnē, biorevitalizācija būs īsts glābiņš.

Dažas procedūras ir vērstas uz konkrētu problēmu risināšanu, piemēram, tauku nogulsnējumu noņemšana vai pievilkšana. Citi ir daudzpusīgāki. Piemēram, plazmoliftings, bioreparācija, redermalizācija, fotoatjaunošana vienlaikus atsvaidzina, izlīdzina reljefu un toni, izlīdzina un stimulē ādas atjaunošanos.

Uzdevumi un risināšanas metodes

Lielākā daļa cilvēku savu veidu vērtē kompleksi. Neviens neteiks "viņai ir elastīga āda un skaidrs sejas ovāls", raksturlielums skanēs vienkāršāk - "viņa izskatās jauna. "Un otrādi, citi neiedziļinās detaļās, izdomājot, kāpēc sieviete izskatās pusmūža – marionešu grumbu, izteiktu nasolabiālo kroku, blusu, pigmentācijas vai manāma epidermas ļenganuma dēļ.

Kosmetologi uz sejām skatās nedaudz savādāk. Viņiem jaunība ir atsevišķu detaļu komplekss, kas veido vienotu tēlu. Pieredzējis speciālists uzreiz redz, kas jādara, lai seja izskatītos jaunāka. Kādam būs jāizlīdzina grumbas, kādam jādod skaidrība ovālam, kādam jānovērš pigmentācija.

kopta sejas āda

Dažkārt pietiek ar viena veida procedūrām, lai panāktu pamanāmu atjaunojošo efektu, dažreiz nepieciešama dažādu manipulāciju veidu kombinācija. Jebkurā gadījumā ārsts nosaka procedūras, ņemot vērā ādas stāvokli un esošos defektus.

 • Mīmikas grumbas, pamanāmas pat ar pilnīgu sejas relaksāciju. Palīgā nāk botulīna toksīna injekcijas. Muskuļu relaksants atslābina muskuļus, mazina sasprindzinājumu - un arī āda tiek izlīdzināta. Toksīnu injekcijas dažreiz tiek izmantotas kā profilakses līdzeklis, taču tās ir īpaši efektīvas, ja āda jau ir salauzta. Dažreiz muskuļu relaksantu var papildināt ar procedūrām reģenerācijas procesu stimulēšanai. Dziļās grumbas no iekšpuses var aizpildīt ar pildvielām;
 • Epidermas sausums. Šo problēmu risina ar preparātu injekcijām, kuru pamatā ir hialuronskābe. Biorevitalizācija, bioreparācija, redermalizācija, mezoterapija ir sevi pierādījusi labi. Tehnikas izvēle ir atkarīga no ādas vecuma un individuālajām īpašībām;
 • Blāva sejas krāsa. Ja epidermas šūnas tiek lēnām atjaunotas, ķīmiskais pīlings vai to lāzera alternatīva būs efektīva. Toņa uzlabošanai "no iekšpuses" ieteicamas dažādas injekcijas procedūras, piemēram, plazmoliftings un bioreparācija;
 • Grumbas un krokas. Atkarībā no grumbu dziļuma, atrašanās vietas un cēloņa ar tām var cīnīties ar botulīna toksīna injekcijām, lāzera seguma atjaunošanu, pīlingu, fotoatjaunošanu, dziļu mitrināšanu;
 • "Peldēts" ovāls. Ar gravitācijas ptozi, otrā zoda un žokļu parādīšanos labi palīdz tādas procedūras kā fokusēta ultraskaņas iedarbība, adata, radiofrekvences lāzeri. Parādītas arī diegu tehnikas: šajā gadījumā tiek izmantoti diegi ar iecirtumiem, kas paceļ audus un veido tā saukto "jaunības trīsstūri";
 • Tauku nogulsnes uz sejas. Lipolitics injekcijas palīdzēs atbrīvoties no otrā zoda un citiem vietējiem tauku nogulsnēm. Alternatīva varētu būt RF-liftings (radio viļņu liftings), kas nodrošina jūtamu savilkšanas efektu;
 • Nasolabiālas krokas. Ir daudz veidu, kā tikt galā ar neglītām krokām. Jūs varat izmantot pildvielu nasolabial krokā. Un jūs varat palielināt zigomātiskā reģiona apjomu, lai paceltu vaigus, vai izmantot diegu metodes. Optimālais variants tiek izvēlēts pēc iekšējās pārbaudes klīnikā;
 • Lielas poras. Taukainas ādas īpašnieki laika gaitā pamana poru lieluma palielināšanos, īpaši T zonā. Ķīmiskais pīlings palīdzēs cīnīties ar šo defektu. Tikpat efektīvs risinājums būtu lāzera seguma atjaunošana;
 • Apjomu zudums. Ar gadiem āda un zemādas tauki kļūst plānāki, kā rezultātā tiek zaudēts apjoms pierē, deniņos un vaigu kaulos. Mērena pildvielu izmantošana ļauj padarīt funkcijas pamanāmākas. Gēli, kuru pamatā ir stabilizēta hialuronskābe, polipienskābe vai kalcija hidroksiapatīts, tiek injicēti dziļi zem ādas un atjauno apjomu tieši tur, kur tas ir nepieciešams. Laika gaitā pildvielas sadalās un dabiski izdalās no organisma;
 • Slābums, elastības zudums. Kolagēna un elastīna sintēze ar vecumu palēninās. Kosmetologa uzdevums ir stimulēt šos procesus. Lai sasniegtu šo mērķi, ir piemērotas injekcijas procedūras (no plazmas liftinga līdz redermalizācijai), fotoatjaunošanās uz aparāta un vītnes rāmja veidošana dermas biezumā. Par efektīvu risinājumu kļūs arī alginātu maskas;
 • Pigmentācija. Pīlingi, fotoatjaunošana, lāzera seguma atjaunošana, visa veida injekciju procedūras palīdzēs tikt galā ar vecuma plankumiem, saules lentigo, nevienmērīgu ādas toni;
 • Kuperoze, asinsvadu defekti. Šajā situācijā fotoatjaunošana ir sevi pierādījusi labi. Impulsu zibšņu ietekmē kapilāri sarecē, un sejas krāsa izlīdzinās.

Pirmais solis, lai saglabātu jaunību, ir atrast labu klīniku ar kvalificētiem kosmetologiem. Un tad atliek tikai uzticēties ārstam, kurš izvēlēsies piemērotākās procedūras ar pretnovecošanās efektu. Visi profesionālās iedarbības veidi nodrošina ilgstošu efektu vismaz vairākus mēnešus vai pat gadus. Tādējādi jūs varat apturēt laiku un aizkavēt ar vecumu saistītu pazīmju parādīšanos.

pareiza ādas kopšana

Un, protams, neaizmirstiet par aprūpi mājās - neviena profesionāla kosmētiskā procedūra to nevar atcelt. Katru dienu jums ir nepieciešams attīrīt, tonizēt, mitrināt un barot ādu, neaizmirstot par mājas pīlingiem un maskām. Tas nepieciešams gan, lai novērstu ar vecumu saistītu izmaiņu parādīšanos, gan lai saglabātu klīnikā veikto procedūru rezultātus.