Facelift: zonas, algoritms, kontrindikācijas

sejas liftinga veidi

Ja kosmētiskās procedūras zaudē savu efektivitāti, jums jāsazinās ar plastikas ķirurgu. Kosmetoloģija ir novecošanās profilakse, taču tā neatgriezīs jaunību.

Ar vecumu cilvēkiem attīstās gravitācijas ptoze - sejas mīksto audu pazemināšanās, tāpēc jebkuras kosmētiskās procedūras zaudē savu efektivitāti. Alternatīva būtu sejas korekcija.

Sejas liftinga veidi

Sejas liftings jeb sejas liftings ir daudzsološs un stabils atjaunošanas veids. Mērķis ir likvidēt sejas mīksto audu ptozi un atgriezt to apjomu jaunībai raksturīgā stāvoklī. Ar sejas liftingu parasti saprot ādas savilkšanas procedūru.

Liftinga efektu var panākt, izmantojot šādus sejas liftinga veidus:

Ķirurģiskā sejas liftings: Vispārējā anestēzijā tiek veikta atjaunojoša procedūra. Ar tās palīdzību var noņemt dziļās krunciņas, atjaunot sejas formu, pievilkt ādu ap pieri, uzacīm, mutes kaktiņiem u. c. Tā ir nopietna operācija ar ilgu rehabilitācijas periodu. Procedūras gala rezultātu var novērot pēc 1, 5–2 mēnešiem. Ķirurģiskā sejas liftinga procedūra ir piemērota sievietēm pēc 40 gadu vecuma.

ķirurģiskais sejas liftings

Endoskopiskais lifts. Tas nozīmē mīmikas grumbu novēršanu uz pieres, starp uzacīm, atrisinot nokareno uzacu problēmu. Atšķirība no operācijas ir tāda, ka operāciju veic ar maziem iegriezumiem (ne vairāk kā 2 cm) galvas ādā.

Paralēli ārsts noņem mīmikas muskuļus, fiksē audus jaunā stāvoklī ar speciālu optisko instrumentu palīdzību video aparatūras vadībā.

Vītnes pacelšana(neķirurģisks sejas liftings) ir maztraumatiska procedūra, ar kuru var novērst daudzus defektus: mīksto audu nokarāšanos, plakstiņu noslīdēšanu, grumbu veidošanos uz sejas u. c. Procedūras būtība ir tāda, ka zem ādas tiek implantēti speciāli pavedieni, kas. atjaunot ādu, uzlabot tās izskatu.

Vītņu materiāls var būt dažāds: zelts, polipropilēns, kaprolaktons uc Ārsts ievieto pavedienus ar speciālu adatu. Pēc kāda laika ap pavedienu parādās saistaudi, kas atbalsta ādu, neļaujot tai nokarāties.

RF pievilkšanair neinvazīva atjaunošanas procedūra, kas ietver ādas pakļaušanu elektrisko radioviļņu iedarbībai. Impulsi silda ādas šūnas, tie maina kolagēna šķiedru struktūru, kā rezultātā parādās jaunas, jaunas šķiedras.

Vektoru pacelšana (bio-pastiprināšana)- preparāta uz hialuronskābes bāzes injekcija zem ādas. Speciālists zem ādas injicē pildvielas, kas ir sava veida sastatnes, kas atbalsta audu nokarāšanos. Populāra ir biopastiprināšanas procedūra acu ādas liftinga veikšanai.

Lāzera liftings- sejas liftings, kas atrisina pietūkušas kontūras vai atsevišķu zonu problēmu, likvidējot gan mīmiskās, gan dziļās krunciņas. Procedūras būtība ir tāda, ka līdz noteiktai temperatūrai uzkarsēts stars iztvaicē ārējās problēmas, kā arī stimulē iekšējos atveseļošanās procesus, veicina hialuronskābes un kolagēna veidošanos.

aparatūras sejas liftings

Aparatūras celšana(akupunktūra) - pacientam zem ādas tiek iedurtas speciālas adatas, izraisot lokālu ādas reakciju, kā rezultātā aktivizējas vielmaiņas procesi audos, tiek stimulēta kolagēna un hialuronskābes ražošana, uzlabojas sejas krāsa, atjaunojas ādas turgors, jebkura veida grumbas tiek izlīdzinātas.

Plazmoliftings- atjaunošanas injekcijas metode, kas ietver pacienta asins plazmas, kas bagātināta ar trombocītiem, ievadīšanu zem ādas. Trombocīti veicina jaunu audu augšanu un veco audu atjaunošanos.

Sejas liftinga kontrindikācijas

pirms un pēc sejas liftinga

Jebkurai operācijai, neatkarīgi no tā, vai tā ir ķirurģiska iejaukšanās vai minimāli invazīva operācija, ir savas kontrindikācijas.

Atkarībā no izvēlētās sejas atjaunošanas metodes, pretnovecošanas procedūras ierobežojumus var precizēt pie ārsta.

Bet visiem atjaunošanas veidiem ir pamata kontrindikācijas, tostarp:

 • aknu un/vai nieru mazspēja;
 • cukura diabēts;
 • nopietnas sirds un asinsvadu, elpošanas sistēmas slimības;
 • iekaisuma procesi organismā akūtā stadijā;
 • problēmas ar asins recēšanu;
 • autoimūnas slimības;
 • jebkurā grūtniecības trimestrī;
 • laktācija;
 • vīrusu slimības.

Kādās sejas zonās tiek veikts sejas liftings?

Sejas liftings ir populārs sieviešu vidū, jo īpaši lielākā daļa pacientu izmanto tādas pretnovecošanās procedūras kā:

sejas zonas atjaunošanai
 • ādas pacelšana ap acīm;
 • lūpu korekcija (izliekuma izlīdzināšana, grumbu likvidēšana);
 • zoda pacelšana (liftings);
 • deniņu pacelšana - atver acis, pavelk uzacu "asti";
 • deguna asaru dobuma korekcija - tiek noņemts iespiedums, ādas dobums;
 • paceļot vaigu kaulus, veidojot vienādu sejas kontūru;
 • sejas ovāla modelēšana.
 • zoda pacelšana - "otrā" zoda likvidēšana.

Algoritms ķirurģiskai sejas liftingam

Lai saprastu, kas jums ir jāpiedzīvo cīņā par sejas skaistumu un jaunību, soli pa solim ir vērts apsvērt sejas liftinga - ķirurģiskā sejas liftinga - algoritmu:

1. posms. Apmācība

sejas sagatavošana liftingam

Operācija rada stresu organismam, tāpēc dažas nedēļas pirms plānotās iejaukšanās ārstam jāsniedz pacientam ieteikumi: nesasprindzināties, vairāk atpūsties, lietot vitamīnus, ēst pareizi, atmest smēķēšanu, ierobežot alkohola lietošanu u. c.

Operācijas dienā jāizmazgā mati, jānoņem kosmētika, nelietojiet kosmētiku, kā arī nedzeriet un neēdiet 4 stundas pirms operācijas.

2. posms. Fotografējot

Pirms operācijas ārstam ir jānofotografē seja vairākās projekcijās. Ja nepieciešams, viņš var ar marķieri uz sejas izdarīt atzīmes, pēc kurām pacients tiek nogādāts operāciju zālē.

3. posms. Darbība

sejas atjaunošanas operācija

Sejas liftingu var veikt gan vietējā, gan vispārējā anestēzijā. Ja tiek veikta kontūru liftings, tad ķirurgs izdara iegriezumus pacienta ausu zonā vai galvas ādā. Operācijas laikā ķirurgs var noņemt nevajadzīgus taukus. Manipulācijas beigās ārsts šuj, aizver iegriezumus ar pārsējiem.

4. posms. Rehabilitācija un aprūpe

Pēc sejas liftinga operācijas svarīgi ievērot ārsta ieteikumus: sekot šuvēm, izvairīties no tiešiem saules stariem uz tām, izvairīties no ilgstošām ūdens procedūrām, kā arī nenoņemt pārsēju (pirmās dienas). Pēc 5-10 dienām šuves tiek noņemtas, bet pilns rehabilitācijas periods ilgst vismaz 3 nedēļas.

Neskatoties uz to, ka apļveida sejas liftings ir traumatiskākā liftinga operācija, bet tā efektivitāte ir augsta. Speciālisti iesaka veikt šādu atjaunojošu procedūru ne biežāk kā reizi 7 gados. Ja vēlies, lai sejas liftinga efekts priecētu vairākus gadus un nebūtu atkārtoti jāķeras pie atjaunošanās procedūrām, tad noteikti jādomā par sejas liftingu.

apļveida sejas liftings

Ja ir jāzina sejas liftinga cena, tad pieraksties uz konsultāciju, kur profesionāli speciālisti veiks precīzu aprēķinu, konsultēs par optimālo atjaunošanas metodi, sniegs ieteikumus, atbildēs uz visiem jautājumiem.

Nekas nevar apturēt novecošanās procesu, taču sejas korekcija var palīdzēt jums pagriezt pulksteni atpakaļ un palielināt jūsu pašapziņu.