Frakcionēta atjaunošana. Kas tas ir, atsauksmes, plusi un mīnusi sejas ādai

Viena no visbiežāk sastopamajām kosmētiskajām procedūrām grumbu likvidēšanai ir frakcionēta lāzera atjaunošana.. . . Kas tas ir un kādas atsauksmes par to atstāj speciālisti un klienti, kuriem ir veikta procedūra, jūs varat uzzināt tālāk.

Daļējas lāzera darbības princips

Frakcionētā atjaunošana ir mūsdienīga metode, kā atbrīvoties no ādas novecošanās pazīmēm, izmantojot īpašu lāzeru. Procedūras efektivitāte tiek sasniegta, pateicoties frakcionētā lāzera zonālajai ietekmei uz epidermas dziļajiem slāņiem, kas izraisa šūnu atjaunošanās procesu un vēl vairāk veicina atjaunošanos.

Sejas atjaunošana ar lāzeru

Laika gaitā ādas šūnas pārstāj atjaunoties, jo tiek zaudēta spēja pašārstēties. Tā rezultātā uz ādas augšējiem slāņiem veidojas krokas, parādās pigmentācija un ļenganums.

Lai šūnas atgūtu spēju atjaunoties, nepieciešams noņemt mirušo zonu augšējo slāni un aktivizēt to šūnu darbību, kuras atrodas dziļāk.

To veic ar īpašu lāzeru, kura stars ir sadalīts daudzos mazos staros.

Lāzers, veidojot sietu uz ādas virsmas, iedarbojas tikai uz noteiktiem ādas apgabaliem (mikrozonām). Citas šūnas paliek neskartas. Šie stari sadedzina epidermas augšējo slāni, kā rezultātā tiek aktivizētas dzīvās šūnas, un sākas jaunu veidošanās process.

Lāzera siets uz ādas virsmas

Tā rezultātā āda tiek izlīdzināta, un grumbas, pūtītes, rētas un vecuma plankumi kļūst mazāk pamanāmi vai vispār izzūd.

Fracsel iedarbības veidi: klasifikācija

Neskatoties uz to, ka pacienti jau iepriekš zina, kā tiek veikta frakcionēta atjaunošana, kas tas ir - pacientu atsauksmes par procedūru vienmēr ir neskaidras. Zināmā mērā tas ir saistīts ar dažāda veida procedūrām.Procedūras veikšanai ir divas metodes: ablatīvs un neabatīvs.Ādas iedarbības metode viņiem ir atšķirīga, tāpēc rezultāts būs atšķirīgs.

Ablatīva metode

Šāda veida procedūras nosaukums nāk no vārdaablācijakas nozīmē "dzēšana". Ablācijas metodē lāzers iedarbojas uz epidermu (augšējo ādas slāni) un to noņem.Šī metode ir piemērota tikai ādas novecošanās virspusējo izpausmju apkarošanai:

 • pirmās mīmiskās grumbas;
 • strijas uz ādas;
 • ļenganums;
 • paplašinātas poras.

Ablatīvās atjaunošanas tehnikas priekšrocība ir tā, ka efekts ir uzreiz redzams.

Tomēr šī metode nedarbosies dziļu problēmu risināšanā. Trūkumu var attiecināt arī uz nepieciešamību bieži atkārtot procedūru, lai saglabātu rezultātus.

Non-ablatīvā metode

Šis paņēmiens ir efektīvāks dziļām grumbām un nopietnām ar vecumu saistītām izmaiņām ādā, jo lāzera darbība iekļūst dziļos dermas slāņos, netraucējot augšējās zonas. Tas noved pie vielmaiņas procesu aktivizēšanas un kolagēna sintēzes stimulēšanas, tādējādi palielinot jaunu ādas šūnu augšanu.

Citiem vārdiem sakot, neabloķējošā metode ļauj atjaunot ķermeni no iekšpuses, kā rezultātā tā darbībai ir ilgstošs rezultāts.

Fraxel iedarbība uz sejas ādu

Ir svarīgi zināt! Lai panāktu augstu efektivitāti no procedūras, bieži tiek izmantota divu paņēmienu kombinācija - ablatīvā un neabloķējošā.

Šī pieeja ļauj atjaunot ādu gan no iekšpuses, gan ārpuses un ilgstoši fiksēt rezultātu.

Kādas ierīces tiek izmantotas

Dažādās kosmetoloģijas klīnikās frakcionētai atjaunošanai tiek izmantotas dažāda veida ierīces.

Viņi ir sevi pierādījuši labi, jo viegli kontrolējama staru iedarbības dziļums un minimāls ādas bojājums. Būtībā visi ražotāji ir eiropieši, ko apstiprina augstā tehnoloģiju kvalitāte.

Indikācijas

Pārskatus par frakcionētu atjaunošanos var atrast dažādi, jo šo procedūru izmanto dažādām indikācijām. Un tas liek domāt, ka ietekme uz ādu un iedarbība dažādiem pacientiem vienmēr būs atšķirīga.Bet pamatā šī tehnika ir paredzēta, lai novērstu šādas problēmas:

 • dziļas un smalkas grumbas;
 • strijas un ļenganums;
 • ādas pigmentācija;
 • papilomas;
 • zirnekļa vēnas;
 • kārpas;
 • rētas, rētas;
 • pūtītes un pūtītes.

Optimālais vecums atjaunošanai

Frakcionēts atjaunošanās kurss ir absolūti drošs, tāpēc to var izmantot jebkurā vecumā. Tomēr to biežāk lieto, lai atbrīvotos no vecuma izraisītām ādas izmaiņām, tāpēc tas ir vispiemērotākais cilvēkiem, kas vecāki par 40 gadiem.

Frakcionēta sejas atjaunošana

Bieži vien procedūra tiek izmantota pacientiem, kuriem ir veikta ķirurģiska ādas pievilkšana vai lipofillēšana.

Kontrindikācijas

Jums nevajadzētu veikt procedūru šādos gadījumos:

 • iekaisuma procesi organismā;
 • pūtītes;
 • vēzis;
 • herpes saasināšanās procesā;
 • daži alerģiju veidi;
 • infekcijas ādas slimības;
 • slikta asins recēšana;
 • epilepsija;
 • diabēts;
 • saules apdegums, kas iegūts pēdējās 2-3 nedēļās pirms procedūras;
 • grūtniecība un zīdīšanas periods.

Papildus uzskaitītajām kontrindikācijām var būt atsevišķi gadījumi, tāpēc pirms procedūras veikšanas obligāti jākonsultējas ar speciālistu.

Kā notiek procedūra

Pirms procedūras uzsākšanas ārsts diagnosticē un var izrakstīt pretvīrusu vai imūnstimulējošas zāles.

Tehnikas dienā kosmetologs lieto vietēju anestēziju (krēmu, ziedi utt. ). Pēc kāda laika, tā kā zāles darbosies, tiek veikta pati procedūra - kosmetologs izmanto lāzera ierīci, lai ietekmētu noteiktas ādas vietas.

Procedūra ilgst apmēram 30-60 minūtes vai vairāk, atkarībā no lāzera atjaunošanas tehnikas un apstrādātās vietas lieluma.

Frakcionēta atjaunošanas procedūra

Pēc procedūras pabeigšanas speciālists sniegs norādījumus par apstrādātās ādas turpmākās kopšanas metodēm.

Tā kā frakcionētā atjaunošana nav tik traumatiska, to veic ambulatori.Pēc procedūras veikšanas pacients var nekavējoties doties mājās.

Cik sāpīga ir frakcionētās atjaunošanas procedūra

Lai saprastu, kas ir daļēja atjaunošanās un cik sāpīga, jums tas jāizmēģina pašiem. Bieži vien internetā ir atsauksmes, ka sāpes bija daudz spēcīgākas, nekā gaidīts.

Bet katram ir savs sāpju slieksnis, it īpaši dažādās kosmetoloģijas klīnikās viņi lieto dažādus pretsāpju līdzekļus, kuru reakcija katram ir individuāla.

Izvēloties klīniku un speciālistu, ir svarīgi iepriekš noskaidrot, kādus sāpju mazinātājus viņi lieto, un vai pret šo līdzekli ir alerģiska reakcija.

Kādu efektu gaidīt

Lai saprastu, cik daudz izskats mainās ar frakcionētu atjaunošanos, vislabāk ir apskatīt fotoattēlus, kurus pacienti ir uzņēmuši pirms un pēc procedūras.

Efektu var novērot jau pēc pirmās sesijas: āda kļūst gludāka, svaigāka, izzūd smalkas grumbas, un lielās samazinās.

Sievietēm ar izteiktu ar vecumu saistītu pigmentāciju jūs varat pamanīt ievērojamu ādas apgaismojumu un vecuma plankumu samazināšanos. Sejas ovāls iegūst vienmērīgu, saspringtu izskatu.

Pirmās nedēļas laikā ādas vietas, kurās tika veikta procedūra, būs iekaisušas. Var novērot šādus simptomus:

 1. Neliela dedzinoša sajūta. Tas parādās pirmajās 2-3 stundās pēc procedūras. Viegli noņemams ar pretiekaisuma līdzekļiem.
 2. Apsārtums. Tas ilgst 1-2 dienas.
 3. Pīlings. Tas parādās otrajā dienā pēc procedūras un ilgst 4-5 dienas.

Daļēja sejas atjaunošana: pirms un pēc fotoattēliem

Sejas atjaunošanas rezultāts ar frakcionētu lāzeruPirms un pēc frakcionētas atjaunošanas procedūrasSejas āda pirms un pēc frakcionētas iedarbības

Iespējamās komplikācijas un sekas

Ievērojot visus drošības noteikumus procedūras laikā, neparedzamas sekas nerodas. Tomēr, ja darbu sāka neprofesionāls, var būt sarežģījumi.Tādēļ ar šādiem simptomiem jums nekavējoties jākonsultējas ar ārstu:

 1. Smaga tūska.
 2. Apsārtums nepazūd.
 3. Nepanesamas sāpīgas sajūtas.
 4. Rehabilitācijas process ilgst vairāk nekā divas nedēļas.
 5. Parādījās nevēlamas sekas - rētas, pūtītes, vecuma plankumi.

Kā izvairīties no sarežģījumiem

Lai izvairītos no komplikācijām, atveseļošanās periodā un pirms procedūras ir jāievēro visas kosmetologa noteiktās ādas kopšanas procedūras. Nav iespējams slēpt slimības, pret kurām ārsts var būt kontrindikācijas.

Piezīme!

Laba speciālista izvēle ir veiksmīgas frakcionētas atjaunošanās atslēga.

Ādas atveseļošanās periodā, kas ilgst 5-7 dienas, jūs nevarat lietot kosmētiku un ādas tīrīšanai izmantot skrubjus un mizas.

Pēc ādas apstrādes ar lāzeru kādu laiku jāatturas no tiešiem saules stariem uz apstrādātajām vietām. Tāpēc optimālākais periods tehnikas veikšanai ir rudens-ziema, kad tiek novērota zema saules aktivitāte.

Vēl viens nosacījums ir atbilstība intervālam starp procedūrām, kas ir 1, 5–2 mēneši, ti. rudens-ziemas periodā var veikt tikai 2-3 procedūras.

Ārstu atsauksmes par procedūru

Frakcionētā atjaunošana ir ļoti efektīva un pieejama metode, kas ļauj ātri sakārtot ādu, ko var novērot ārstu pārskatos. Šī metode ir saņēmusi daudz pozitīvu atsauksmju no viņiem. Viņi uzskata, ka daļēja atjaunošanās patiešām spēj noņemt grumbas un pigmentāciju, piešķirot ādai svaigu un veselīgu izskatu.

Saskaņā ar ārstu ieteikumiem, lai atjaunojoša iedarbība būtu ilgstoša un vecuma plankumi un citas ādas nepilnības tiktu pilnībā novērstas, ir nepieciešams veikt kursa frakcionētu atjaunošanos.

Rehabilitācija pēc frakcionētā lāzera iedarbības

Atveseļošanās periods ir atkarīgs no izvēlētās metodes un ilgst vidēji 1–2 nedēļas. Pirmās dienas notiek aktīvi ādas dziedināšanas procesi. Šajā laikā niezi un apsārtumu vajadzētu pazust. Uz ādas veidojas garoza, kas, pienācīgi rūpējoties, izzūd nedēļas laikā.

Uzmanību!Jūs varat atgriezties pie parastā dzīvesveida pēc 7 dienām, pēc tam, kad āda ir sadzijusi!

Pēc 3 nedēļām āda izskatās pilnīgi vesela, kopta un gluda. Tās krāsa kļūst gaišāka nekā tā bija pirms procedūras. Arī pigmentētie plankumi ir izgaismoti vai samazināti pēc izmēra.

Lāzera atjaunošanas rezultāts

Nepieciešamība pēc papildu procedūrām jāapspriež ar speciālistu. Bet parasti efektivitātes labad tiek veiktas 2–6 procedūras.

Kā kopt ādu pēc procedūras

Ādas kopšana rehabilitācijas periodā ir vienkārša, taču ir svarīgi ievērot visus kosmetologa norādījumus:

 1. Lai ātrāk atveseļotos, tiek izmantotas mitrinošas un pretiekaisuma ziedes. Pirmajās dienās krēms jālieto katru stundu. Laika gaitā intervāls samazinās.
 2. Garozas, kas veidojas uz mitrām vietām, nevar noņemt ar varu. Tas apdraud audu infekciju un pat rētas.
 3. Iegūtais nieze, kas pavada dziedināšanu, ir jāignorē, lai neinficētu infekciju.
 4. Lai izvairītos no tūskas parādīšanās, ir nepieciešams gulēt, dodot galvai pēc iespējas augstāku stāvokli.
 5. Pēc ārsta ieteikuma ir iespējams lietot antibiotikas pirmajā nedēļā pēc procedūras.
 6. Pirmajā nedēļā, dodoties ārā, jums jāvalkā medicīniskā maska.
 7. Lai mitrinātu ādu, tiek uzklāti kompreses ar etiķa šķīdumu.
 8. Viņi izmanto krēmus ar UV filtriem.
 9. Lai paātrinātu rehabilitācijas procesu, tiek noteikti gēli ar fibroblastu klātbūtni. Ja jums ir kādi veselības traucējumi vai nosliece uz alerģiju, var izrakstīt papildu zāles.
 10. Pirmās 3 nedēļas nelietojiet abrazīvu kosmētiku un tīrīšanas maskas, jo jaunā āda ir ļoti plāna un neaizsargāta.
 11. Dekoratīvo kosmētiku var izmantot tikai nedēļu pēc procedūras, kad garoza ir pilnībā izzudusi.

Pēc frakcionētā lāzera iedarbības ieteicamās specifiskās ādas kopšanas ilgums ir 1 mēnesis.

Cena

Pārskatot šādu atjaunošanos, jūs bieži varat sastapties ar jautājumu par procedūras izmaksām. Iepriekš nav iespējams pateikt, cik tas maksās, jo izmaksas ietekmē: daļējas ietekmes veids, apstrādājamā virsma un problēmas raksturs.

Ir arī vērts apsvērt apstrādātās ādas zonas platību.

Jāpatur prātā, ka, lai sasniegtu maksimālu efektu, ir nepieciešams iziet kursu, kas sastāv no vairākām sesijām.

Mīnusi un kaitējums

Katrā kosmetoloģijas klīniku vietnē reklāmas nolūkos tiek stāstīts tikai par frakcionētās atjaunošanās pozitīvajām īpašībām, bet procesa negatīvie aspekti klusē.Ņemot vērā daudzos pārskatus par sievietēm, kuras pašas izmēģinājušas šo metodi, mēs varam uzsvērt dažus šīs sistēmas trūkumus:

 1. Atkopšanas process aizņem vairāk laika, nekā norādīts.
 2. Alerģijas slimniekiem jāzina, ka alerģiskas reakcijas iespējamība ir ļoti augsta.
 3. Āda ir daudz sarkanāka nekā vietņu reklāmas fotogrāfijas.
 4. Atjaunošana ir neefektīva. Tūska uz sejas un maisiņi zem acīm pēc procedūras piešķir vēl lielāku vecumu.
 5. Grumbas nepaliek mazākas. Ārstējot pūtītes un pigmentācijas sekas, ir efekts, taču tas nenovērš grumbas.
 6. Dārgi. No vienas sesijas ir maz jēgas, ir nepieciešams iziet kursu. Bet, tā kā cena ir ļoti augsta, vairākas sesijas ir ļoti dārgas.

Cik bieži jāveic frakcionēta atjaunošana?

Daļējas lāzera atjaunošanas metode ir maz traumatiska, un āda, kurai ir veikta lāzera apstrāde, tiek ātri atjaunota. Un staru zonālā ietekme uz ādu un viļņu iespiešanās dziļuma regulēšana ļauj sasniegt vislielāko pozitīvo efektu.

Šī metode iedarbina organisma dabiskos reģeneratīvos procesus, tāpēc rezultātu var baudīt ilgu laiku.

Daļējas atjaunošanās pozitīvā ietekme

Apvienojot divus frakcionētās atjaunošanās veidus, pozitīvais efekts saglabājas ilgu laiku, dažreiz līdz 2-3 gadiem.Tas liek domāt, ka šāda procedūra, lai uzturētu ādas toni, būs jāveic retāk. No kvalificētu speciālistu atsauksmēm izriet, ka veselīga dzīvesveida saglabāšana ievērojami uzlabo izskatu un pagarina jaunību.